PŘIDEJ SE K NÁM

Jak se k nám přihlásit?

Pokud máte zájem se k nám přidat či přihlásit Vaše dítě, kontaktujte nás prosím na mailovou adresu info@strazciudoli.cz.

Přes školní rok kromě víkendových akcí probíhají pravidelné schůzky. Na nich se děti učí znalosti, které mohou využít při letním táboření, na výpravách, či v normálním běžném životě. Schůzky probíhají hravou formou, hrajeme různé společenské a pohybové hry. Program schůzek se může odvíjet podle ročního období, v zimě býváme spíš v klubovně, ale snažíme se co možná nejvíc času trávit venku, v přírodě.

Máme celkem tři schůzky, které probíhají v pozdních odpoledních hodinách. Schůzky jsou rozdělné podle podle věku na:

  • Pondělní schůzka je určená pro ty úplně nejmladší bojovníky již od 5 let. Děti na nich poznávají, co to Woodcraft vlastně je a co je jeho součástí. Schůzky vedou ostřílení vedoucí Chirurg s Ivčou a probíhají v pozdních odpoledních hodinách.
  • Středeční schůzka je pro starší děti ve věku 10-15 let. Vedoucí schůzky je Štofy, kterému pomáhají Stázka s Kašťou. V zimních měsících si děti mají možnost vyrobit např. ptačí krmítko nebo indiánské kapoté a mokasíny. Děti se učí o základech první pomoci či orientaci v mapách a terénu. Kdykoliv to počasí umožňuje, tráví středeční schůzka čas venku, kde děti sportují a hrají vzdělávací hry.
  • Čtvrteční schůzky se účastní ti nejstarší bojovníci ve věku 15+. Vedoucím čtvrteční schůzky je Tron. Program je velmi různorodý, většinou už jde o složitější, propracované hry, jež po dobu několika měsíců zastřešuje souhrnné téma. Vzhledem k věku účastníků jde o témata, které se týkají jejich dalšího života a pomáhají jim nabýt sebevědomí a širší znalosti.
Jestli vás naše činnost zaujala, tak se přijďte podívat na naší schůzku nebo s námi jet na nějakou víkendovou akci. Napište na mailovou adresu info@strazciudoli.cz a my vám rádi všechno povíme.

Zasvěcovací stezka

Aby se člověk stal řádným členem kmen musí požádat o vstup do kmene. Celý kmen pak rozhodne o jeho žádosti a vyšle ho na Zasvěcovací stezku, kterou musí splnit do roka a do dne.

Náš kmen rozlišuje zasvěcovací stezku dvou typů, první je pro skřítky, tedy děti do deseti let, a druhý pro starší deseti let. Vždy se jedná se o seznam úkolů, které je potřeba splnit pro přijetí do kmene. Na sněmu po splnění všech podmínek stávající členové kmene přijmou nového člena mezi sebe. Platným členem kmene je takový člověk, který splnil zasvěcovací stezku a platí kmenové příspěvky.

Odkaz na zasvěcovací stezku naleznete zde.